Bezelye Maskesi

Bezelye Maskesi

Bezelye Maskesinin Faydaları: Görüntümüzün ışıl ışıl olabilmesi için cilt dokumuzun sağlıklı olması gerekir. Cilt dokusu sağlıklıysa cildimiz parlar ve harika bir görünüme kavuşur. Maske tarifleri arasında güzel bir yere sahip olan bezelye maskesi birçok kişi tarafından tercih edilen bir maskedir. Cilt dokusuna yapmış olduğu katkılar sayesinde siyah nokta ve sivilce oluşumuna karşı da etkili oluşu bezelye maskesinin faydaları arasında yer alır.

Bezelye Maskesi Yapımı için Gerekenler:

İki su bardağı kadar taze bezelye,

Bir yumurta akı,

Bir miktar un,

Üzüm pekmezi,

Yarım fincan kadar ayçiçeği yağı.

Bezelye Maskesinin Hazırlanışı:

Bu güzel ve etkili maske tarifini elde edebilmek için öncelikle bezelyeleri ezmeniz gerekiyor. Ezdikten sonra üzüm pekmezi ile karıştırmalısınız. Elde etmiş olduğunuz bu karışıma yarım fincan ayçiçeği yağı ve yumurta akı ilave edin. Maske kıvamına gelmesi için karışıma un ekleyin ve istediğiniz kıvama gelene kadar karıştırın.

Bezelye Maskesinin Cilde Uygulanışı:

Bezelye maskesi gece yatmadan önce cilde uygulanır. Cildinize uyguladıktan sonra yarım saat kadar beklemelisiniz. Sonrasında ovarak maskenin fazla olan kısımlarını temizleyin. Yatarken yüzünüzü yıkamamalısınız. Sabah uyandığınız zaman ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Portakal Maskesi Tarifi başlıklı makalemizde maske, maske tarifi ve normal cilt tipleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad